Jaka emocja rządzi Twoim życiem?

Wielu z nas zmaga się z jakąś emocją, która rządzi naszym życiem, ale nie potrafimy się jej pozbyć. Zwykle jej przyczyna tkwi w nieświadomej części psychiki. Bardzo trudno tam dotrzeć, bo sobie tego nie uświadamiamy, nie mamy tam dostępu. W tej części psychiki zapisujemy zdarzenia, myśli, o których nie chcemy pamiętać, a także to co świadomym umysłem nie zostało postrzeżenia.

Weźmy na przykład sposób działania z poczucia winy. Gdy zdarza się nieprzyjemna sytuacja, my sobie przypisujemy winę za jej powstanie, choć obiektywnie patrząc naszej winy w tym nie ma. Staramy się postępować tak, żeby komuś coś wynagrodzić, załatwić coś za niego, działamy w poczuciu winy. Ten mechanizm mógł powstać w dzieciństwie, kiedy poczuliśmy, że coś zrobiliśmy nie tak, jesteśmy winni.

Dziecko ma zupełnie inny sposób myślenia .To w czym my jako osoby dorosłe nie widzimy problemu, w oczach dziecka urosło do rozmiarów góry lodowej. Te myśli zostają wyparte do nieświadomości i nie pamiętamy o nich. Niestety one ciągle tam są i sterują naszym życiem z tylnej kanapy.

Czy można coś z tym zrobić? Tak. Vernon Wolf opracował metodę zwaną holodynamiką, która pozwala dotrzeć do zapomnianych wspomnień, znaleźć to zdarzenie, które na nas wpływa niekorzystnie, które generuje uczucia strachu, poczucia winy, gniewu....

To technika, w której pracuje się w stanie relaksacji, znajdując wizualne wyobrażenie naszej emocji w naszym ciele. Ta niechciana emocja gdzieś w nas mieszka, gdzieś ją odczuwamy. Pracując z wyobraźnią potrafimy odkryć, to zdarzenie, które steruje naszym życiem. Potrafimy zmienić nasz sposób odczuwania i reagowania na niechciane emocje. Efekty są zadziwiające.

Tą metodą można pracować z bólem nieznanego pochodzenia . To praca mentalna, z nieświadomością. Bóle psychosomatyczne związane są z emocjami. Jeżeli doświadczyliśmy kiedyś jakiejś silnej emocji i nic z nią nie zrobiliśmy, to ta emocja z czasem objawia się w ciele, w postaci bólu. Każda sytuacja, która wiąże się z podobną emocją nasila ból. Możemy np. u masażysty leczyć bolące ramiona , czy kark, ale ból po pewnym czasie wraca. Nieprzepracowaną emocja domaga się uwagi.

Te emocje mogą mieszkać w różnych częściach naszego ciała. Praca metodą holodynamiczną pozwala poczuć miejsca związane z konkretną emocją. Zobaczyć ją, opisać jej kształt, kolor, a ostatecznie zmienić ten myślokształt w coś innego, a tym samym zmienić naszą emocję i uwolnić od niej nasze ciało.

Wiem, że to może wydawać się dziwne, ale tylko z poziomu nieświadomego umysłu mamy możliwość wprowadzenia trwałej zmiany i zlikwidowania bólu. Ta zmiana ma jeszcze inną ważną wartość.

Praca z emocją wywołująca ból uwalnia nas od ograniczeń, które dotąd blokowały nasze życie. Możemy dokonać znaczących postępów w swoim rozwoju, zmienić swoje życie na lepsze. Kiedy pozbędziemy się złości, będziemy kimś innym. Inaczej ułożą się nasze relacje z ludźmi. Musimy być na to gotowi i zdecydowani. Tylko wtedy ten proces zmieni nasze życie na lepsze.

Bądź na bieżąco. Zapisz się na newsletter!
Wczytywanie

Poradnia Dobrej Energii

Mgr inż Jolanta Kudera
Tutaj leczę ciało i duszę za pomocą akupunktury i dietoterapii
Jolanta Kudera - ZnanyLekarz.pl
Bądź na bieżąco:
Wczytywanie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram