Leczenie bólów psychosomatycznych. HOLODYNAMIKA

Jedną z metod leczenia bólu nieznanego pochodzenia jest holodynamika.

To metoda amerykańskiego psychoterapeuty Vernona Wolfa.

To praca mentalna z nieświadomością. Wykorzystujemy w niej aktywną wyobraźnię.

 Bóle psychosomatyczne związane są z emocjami. Jeżeli doświadczyliśmy kiedyś jakiejś silnej emocji i nic z nią nie zrobiliśmy, to ta emocja z czasem objawia się w ciele, w postaci bólu. Każda sytuacja, która wiąże się z podobną emocją nasila ból. Możemy np. u masażysty leczyć bolące ramiona , czy kark, ale ból po pewnym czasie wraca. Nieprzepracowaną emocja domaga się uwagi. Te emocje mogą mieszkać w różnych częściach naszego ciała. 

Praca metodą holodynamiczną pozwala poczuć miejsca związane z konkretną emocją. Zobaczyć ją, opisać jej kształt, kolor, a ostatecznie zmienić ten myślokształt w coś innego, a tym samym zmienić naszą emocję i uwolnić od niej nasze ciało. 

Wiem, że to może wydawać się dziwne, ale tylko z poziomu nieświadomego umysłu mamy możliwość wprowadzenia trwałej zmiany i zlikwidowania bólu. Ta zmiana ma jeszcze inną ważną wartość. Praca z emocją wywołująca ból uwalnia nas od ograniczeń, które dotąd blokowały nasze życie. Możemy dokonać znaczących postępów w swoim rozwoju, zmienić swoje życie na lepsze. Kiedy pozbędziemy się złości, będziemy kimś innym. Inaczej ułożą się nasze relacje z ludźmi. Musimy być na to gotowi i zdecydowani. Tylko wtedy ten proces zmieni nasze życie na lepsze.

Jeżeli chcesz takich zmian to zapraszam.

Bądź na bieżąco. Zapisz się na newsletter!
Wczytywanie

Poradnia Dobrej Energii

Mgr inż Jolanta Kudera
Tutaj leczę ciało i duszę za pomocą akupunktury i dietoterapii
Jolanta Kudera - ZnanyLekarz.pl
Bądź na bieżąco:
Wczytywanie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram