Medycyna wschodnia i zachodnia.

Jestem zwolennikiem medycyny integracyjnej, to znaczy łączącej co najlepsze z zachodniego i wschodniego systemu medycznego.

Chciałabym przytoczyć kilka informacji, dla tych, którzy uważają, że medycyna chińska to zabobon.

W tym roku światowa organizacja zdrowia WHO uznała medycynę chińską za spójny system medyczny.

W Polsce już od 1978r prof. Zbigniew Garnuszewszki wprowadził akupunkturę do swojej praktyki w Warszawie. Od 1979r rozpoczął kształcenie lekarzy w zakresie akupunktury.  Dzięki jego staraniom akupunktura w roku 1986 została oficjalnie uznana za metodę leczniczą przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej. Akupunktura wykonywana jest obecnie również w licznych Przychodniach leczenia bólu, a zabiegi te refundowane są przez NFZ !!!

 Jak wiemy NFZ nie jest instytucją skłonną do płacenia za stosowanie zabobonów a niektórzy tak postrzegają akupunkturę.

Ponieważ zarówno medycyna zachodnia, jak i w wschodnia  mają swoje wady i zalety, dobrze by było, gdyby była możliwa współpraca obu środowisk z pożytkiem dla pacjenta. Są kraje, które w ramach systemu ubezpieczeń dają pacjentowi prawo wyboru, u jakiego specjalisty chce się leczyć, lekarza zachodniego, czy lekarza, lub terapeuty medycyny chińskiej. Wśród nich są: Szwajcaria, Izrael, Kanada.

W naszej tradycji, od pokoleń istnieją takie metody leczenia jak stawiane baniek. One pochodzą z tradycji chińskiej. Prawie każdy zetknął się w dzieciństwie z tą metodą zwalczania przeziębień. Wiecie co, choć już mało osób umie to u nas robić , to metoda ta jest ciągle skuteczna i nie tylko w przeziębieniach !!!

Medycyna chińska w sposób holistyczny postrzega człowieka, jego ciało, emocje, i środowisko w jakim żyje. To pozwala dostrzec nie tylko objawy ,ale też przyczyny , które do nich doprowadziły, nawet wtedy, gdy powstały one na skutek zaburzeń emocjonalnych. Dlatego leczenie chorób psychosomatycznych lepiej wychodzi medycynie chińskiej.

Zanim wyrobimy sobie pogląd w jakiejś dziedzinie, warto bliżej ją poznać 😊

Bądź na bieżąco. Zapisz się na newsletter!
Loading
Najpopularniejsze wpisy:
UMYSŁ EMOCJE DUSZA "Jak odnaleźć siebie?”
Psychosomatyka
ODPORNOŚĆ
TRAUMA , JAK JĄ POKONAĆ.
Jak działa akupunktura w psychologii.
Konsultacja psychologiczna- jak pracuję.
Medycyna chińska – zdrowie to równowaga
Oczyszczanie stresu
Jak poznać siebie.
Czy słowa są ważne ?
Ostatnie wpisy:

Kategorie

Poradnia Dobrej Energii

Mgr inż Jolanta Kudera
Tutaj leczę ciało i duszę za pomocą akupunktury i dietoterapii
Umów wizytę
phone-squareenvelope-square linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram