Poczucie winy

Myślisz sobie- Kiedyś w swoim życiu zrobiłam/ zrobiłem coś złego. Zawiodłam/ zawiodłem kogoś na kim mi zależy. To było dawno…Już się z tym pogodziłam/pogodziłem. Zostało jednak w tobie poczucie winy. Ono powoduje, że na różne rzeczy sobie nie pozwalasz, bo nie zasługujesz. To nie dzieje się za sprawą twojego świadomego umysłu. Nie możesz zaspokajać swoich potrzeb, bo musisz ponieść karę, że kiedyś zachowałaś/zachowałeś się niewłaściwie.

Ty tak nie myślisz, ale twój nieświadomy umysł, tak.

To z obiektywnego punktu widzenia nie musiało być złe, ale twoi bliscy, lub ty tak to oceniłeś .Niesiesz w sobie to poczucie winy, choć świadomie tak o tym nie myślisz. Zapracowujesz się, starasz się zaspokoić potrzeby innych, zapominając o sobie, bo bardzo chcesz odkupić swoją winę. Zasłużyć na przychylność innych, na ich miłość. A gdzie w tym wszystkim jesteś Ty???Zastanów się, co w twoim życiu, skłania cię do tego, że uważasz, że nie możesz dostać tego czego chcesz i czego potrzebujesz, bo nie jesteś tego godny.

Jak już to odkryjesz, to popatrz na tą sytuacje jakby zdarzyła się bliskiej ci osobie, którą kochasz. Co byś jej powiedziała/ powiedział ?

Czemu nie możesz tego powiedzieć sobie?

Wybacz sobie, że czujesz się winna/ winny.

Powiedz sobie, że kochasz siebie, to oczyszcza…

Bądź na bieżąco. Zapisz się na newsletter!
Loading
Konsultacje w gabinecie oraz online. Psycholog, dietetyk, medycyna chińska.

Konsultacje w gabinecie oraz online. Psycholog, dietetyk, medycyna chińska.

Poradnia Dobrej Energii
Bądź na bieżąco:
Loading
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram