Praca z nieświadomością -sposób na udane życie.

Dziś już wiemy, że nasza psychika składa się nie tylko ze świadomej części, czyli tego o czym wiemy i do czego potrafimy sięgnąć naszą pamięcią, ale również z części nieświadomej.

Ta druga cześć jest dużo, dużo większa od naszej świadomej psychiki i problem polega na tym, że w procesie myślowym nie potrafimy tam zajrzeć . 

Gdyby użyć metafory góry lodowej to ta cześć pod wodą jest nieświadomą psychiką.

Co się tam znajduje? Wszystko to co się zdarzyło w naszym życiu od życia płodowego do 3 roku życia. Nikt z nas nie pamięta jak się rodził…

Znajdują się tam też te nasze wspomnienia, których nie chcemy pamiętać, które zostały wyparte z naszej pamięci na zawsze. To jest możliwe, że w naszym życiu zdarzyło się coś, co było dla nas bardzo bolesne, niezgodne z naszym wizerunkiem, że nie chcemy o tym pamiętać i to zniknęło w czeluściach nieświadomości. 

Znajdują się tam  też te doznania, których było tak dużo, że nasz świadomy umysł nie był w stanie ich zarejestrować. 

„Według dr Josepha Dispenzy nasze mózgi otrzymują 400 miliardów bitów na sekundę informacji od samych zmysłów (rzeczy, które widzimy, słyszymy, czujemy, wąchamy i smakujemy). Uświadamiamy sobie jednak jedynie około 2000 z nich.”

Znajdują się  też nasze przekonania, to co zostało nam wpojone od dzieciństwie.

Jakie znaczenie ma to co znajduje się w naszej nieświadomej części psychiki?

Ogromne! 

To ona ma dużo większy wpływ na nasze życie niż świadomy umysł. Wszystko to co odbieramy naszym świadomym umysłem jest filtrowane, dostosowywane do mechanizmów, które zostały zapisane w nieświadomości. 

Tam są wzorce naszego postępowania i reakcji. 

Zauważyliście, że w waszym życiu robicie coś po raz kolejny, a wychodzi tak jak zwykle? Wybieracie kolejnego partnera, a problemy z poprzedniego związku wracają jak bumerang. 

W kolejnym biznesie dochodzicie do określonego poziomu i dalej już nie jesteście w stanie pójść.

To jest bardzo ograniczające. 

Czy z tym coś można zrobić?

Tak! Dziś znamy już wiele metod pracy z nieświadomym umysłem.

Jedną z nich jest psychologia, która pomaga odkryć mechanizmy, które rządzą naszym życiem. Tu wykorzystuje się też bezpośrednie mechanizmy wizualizacji jak np. aktywna wyobraźnia u Junga.

Inną metodą na zrozumienie tego co nieświadomość ma nam powiedzenia  jest praca ze snami. Sen nawiedza nas wtedy, gdy wyłączy się nasz świadomy umysł.

Poprzez obrazy senne nieświadomość opisuje nam nasz stan psychiczny. Nasze możliwości i ograniczenia. Praca ze snami w psychologii Junga jest bardzo ważnym elementem poznania siebie.

Kolejną metodą dającą szybki dostęp do nieświadomości, zmiany zakodowanych w niej danych jest holodynamika. 

To metoda amerykańskiego psychoterapeuty Vernona Wolfa. Wykorzystujemy tu aktywną wyobraźnię, żeby odkryć źródło ograniczeń dokuczających nam w życiu. Nie tylko znajdujemy sytuację źródłową, na bazie której powstał cały szkodliwy dla nas mechanizm reakcji i postępowania, ale możemy to zmienić na trwałe. Uwolnić się od szkodliwych przekonań i mechanizmów.

Jak widać praca z nieświadomością może przynieść nam zbawienne rezultaty, dać wolność w zarządzaniu sobą, kreować życie takim jakim chcemy je mieć.

W swoim gabinecie stosuję wszystkie przytoczone metody, aby  osiągnąć maksymalne rezultaty.   

Zapewnienie sobie balansu między świadomym i nieświadomym umysłem to droga do pełni siebie, zadowolenia z życia. 

Jeżeli chcesz popracować nad komfortem swojego życia to serdecznie zapraszam.

Tu umówisz wizytę

https://www.znanylekarz.pl/jolanta-kudera/dietetyk-terapeuta/wieliczka?utm_source=widget-doctor-341776&utm_medium=big&utm_campaign=&utm_content=#highlight-mym
Bądź na bieżąco. Zapisz się na newsletter!
Loading
Konsultacje w gabinecie oraz online. Psycholog, dietetyk, medycyna chińska.

Konsultacje w gabinecie oraz online. Psycholog, dietetyk, medycyna chińska.

Poradnia Dobrej Energii
Bądź na bieżąco:
Loading
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram