Wyjątkowy zestaw dziewięciu cech osób emocjonalnie inteligentnych

Od nas zależy jakość naszego towarzystwa. My decydujemy kto znajduje się w naszym życiu i co będzie do niego wprowadzał. Jesteśmy więc zmuszeni szybko rozpoznać osobowość drugiego człowieka. Pewien zestaw cech określa osoby emocjonalnie inteligentne, które są bardzo dobrą częścią naszego życia. Jakie to są cechy?

1. Analityczny umysł

Każdy z nas zastanawia się, analizuje i przetwarza nowe informacje. Osoby emocjonalnie inteligentne robią to jednak z większą dokładnością i bardziej się w to zagłębiają.

2. Potrafią się przystosować

To wcale nie oznacza, że osoby te zgadzają się na to, co daje im los. Idą swoją drogą, ale jeśli widzą, że nie przynosi to żadnych pozytywnych skutków, to potrafią podjąć decyzje, które nawet zmienią ich całe życie. Wszystko w imię swojego dobra i własnego rozwoju. Przystosowują się do zmian i próbują czegoś nowego.

3. Samoświadomość

Znajomość samego siebie jest podstawą dla emocjonalnej inteligencji. Samoświadomość polega na tym, jak sami się widzimy i jak inni nas odbierają. Rozpoznajemy czynniki, które na nas wpływają i potrafimy je wykorzystać.

4. Pragnienia i potrzeby

Osoby emocjonalnie inteligentne doskonale wiedzą co jest im potrzebne do przetrwania. Potrzeby, które pomogą im zapewnić bezpieczeństwo i rozwój są u nich na pierwszym miejscu. Pragnienia, takie jak nowy telefon lub lepszy samochód są związane z naszymi osobistymi upodobaniami. Emocjonalnie inteligentne osoby dostrzegają w tym różnicę, a więc najpierw dbają o swoje potrzeby, a następnie zastanawiają się nad pragnieniami.

5. Ciekawość

Ludzie ciekawi różnych rzeczy są pełni pasji i motywacji. Dodatkowo posiadają ogromną wiedzę i potrafią ją wykorzystać. Kiedy człowiek posiada pasję, chce być najlepszą wersją siebie i dąży do polepszenia swojego życia.

6. Optymizm

Pozwala na trzeźwe i jasne myślenie, dostrzeganie możliwości i okazji, a dzięki temu dba o nasz rozwój. To od nas zależy nasze nastawienie. To my decydujemy czy będziemy podchodzić do życia z optymizmem. Wiele rzeczy w życiu nie jesteśmy w stanie kontrolować, ale nasze nastawienie zależy jedynie od nas.

7. Wiara

Osoby emocjonalnie inteligentne posiadają w sobie dużo wiary w siebie i w innych. Dotyczy ona teraźniejszości i przyszłości. Dzięki temu czujemy wsparcie i motywację do działania. Oczywiście wiarę należy połączyć z pracą, aby cokolwiek zmienić, ale świadomość, że mamy koło się kogoś, kto w nas wierzy, jest ogromnym wsparciem.

8. Empatia

Możliwość poczucia lub zrozumienia uczuć innych jest bardzo ważną cechą. Człowiek jest w stanie nauczyć się empatii poprzez doświadczenia. Ta cecha nie polega jedynie na lustrzanym odbiciu emocji, ale samo zrozumienie obecnego stanu drugiej osoby również zalicza się do empatii.

9. Chęć pomocy innym

Ma to związek z pomocą potrzebującym, jak i z pomocą innym w osiągnięciu sukcesu. Ich przywódczy charakter i pozytywne myślenie staje się motorem dla reszty. Sami też pracują na swój własny sukces, ale to wcale nie znaczy, że chcą zostawić za sobą innych.

Chcesz porozmawiać ?

Zapraszam serdecznie.

cytaty.pl

Bądź na bieżąco. Zapisz się na newsletter!
Loading
Konsultacje w gabinecie oraz online. Psycholog, dietetyk, medycyna chińska.

Konsultacje w gabinecie oraz online. Psycholog, dietetyk, medycyna chińska.

Poradnia Dobrej Energii
Bądź na bieżąco:
Loading
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram