Zdrowie w jelitach- Candydoza- grzybica ogólnoustrojowa

Dużo mówi się o tym, że nasze zdrowie zależy od mikroflory w jelitach.

Tak, to prawda. Rozwój nieprawidłowej mikroflory prowadzi do wielu zaburzeń w organizmie

Drożdże Candida są naturalną mikroflorą naszych jelit. Pełnią tam bardzo pożyteczną rolę i żyją w homeostazie z innymi drobnoustrojami.

Niestety przy  sprzyjających warunkach mogą się przekształcić w grzyby i stać się szkodliwym pasożytem dla naszego organizmu.

Takie objawy jak:

Wzdęcia

Bulgotanie w brzuchu

Niespecyficzne bóle brzucha 

Jelito drażliwe

Uporczywe bóle głowy

Zaparcia 

Brak energii

Alergie na roztocza, grzyby, pleśnie

Rozdrażnienie

Łatwe popadanie w złość

Nic mi się nie chce

Depresja

Nadwaga

Niedowaga 

Zapalenie zatok

Łatwe męczenie się

mogą być objawem Candydozy. 

Jak widać wachlarz objawów jest bardzo szeroki, a wielu nie wymieniłam. Grzyby Candida wywołują wiele niespecyficznych objawów, które często są postrzegane jako odrębne jednostki chorobowe.

O ile drożdże Candida są bardzo pożyteczną mikroflora naszych jelit, o tyle grzyby Candida są pasożytem. Czyli wykorzystują nasz organizm do swojego życia, nie dając nam nic pożytecznego w zamian. Kiedy przy sprzyjających warunkach grzybnia przerasta błonę jelita grubego to wraz z krwiobiegiem dostaje się do innych części naszego organizmu.

Napotykając dogodne warunki zasiedla coraz większą jego cześć. Grzyb żyjąc produkuje toksyny, produkty przemiany materii. Nasza wątroba musi je neutralizować. Potrzebuje do tego enzymy, tlen, witaminy i sole mineralne, które zużywa normalnie w procesie metabolizmu. Spada temperatura organizmu. Kiedy tych odpadowych produktów jest dużo, wątroba a za nią kolejne organy są przeciążone. Organizm mówi nam - Ty sobie odpocznij, poleż, a ja spróbuję jakoś się uporać z tym oczyszczaniem. Nie mam dość paliwa na funkcje motoryczne, myślowe i trawienie tego, co występuje w nadmiarze. 

Ta sytuacja jest korzystna do dalszej ekspansji grzyba. Tak z każdym dniem tracimy energię. To oczywiście bardzo uproszczony model tego co dzieje się w organizmie, ale obrazuje mechanizm.

Candydozę można też postrzegać na gruncie psychosomatycznym, jako reakcję psychiczną na poziomie ciała, na wykorzystanie . To może być wykorzystanie psychiczne, społeczne, rodzinne, seksualne…

Grzyb jest pasożytem, wykorzystuje organizm człowieka jako swojego żywiciela.

W ten sposób nasza psyche próbuje zwrócić naszą uwagę na problem.

Co można zrobić, żeby z nim walczyć?

Podstawą leczenia jest dieta nie zawierająca cukru. Oczywiście nie ma jednej diety w przypadku tej choroby, bo jak widać po objawach może ona objąć różne organy w organizmie.

Więcej informacji znajdziesz na webinarze

"ZDROWIE W JELITACH- CANDYDOZA- GRZYBICA OGÓLNOUSTROJOWA" WEBINAR - Poradnia Dobrej Energii

Jeżeli coś Cię niepokoi w Twoim stanie zdrowia, to serdecznie zapraszam na konsultację.

Bądź na bieżąco. Zapisz się na newsletter!
Loading
Konsultacje w gabinecie oraz online. Psycholog, dietetyk, medycyna chińska.

Konsultacje w gabinecie oraz online. Psycholog, dietetyk, medycyna chińska.

Poradnia Dobrej Energii
Bądź na bieżąco:
Loading
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram