TRAUMA , JAK JĄ POKONAĆ.

Trauma jest stanem psychicznym wywołanym działaniami czynników zewnętrznych, zagrażających zdrowiu lub życiu, które prowadzą do głębokich zmian w funkcjonowaniu człowieka.

Zdarzenie, które ją wywołało nie przechodzi do wspomnień, nie blaknie z czasem. Wciąż powraca z tą samą siłą. Osoba, która doznała traumatycznego przeżycia odczuwa tamten ból, słyszy głosy, czuje tamten zapach. To nie pozwala normalnie funkcjonować . Traumy z dzieciństwa, jeżeli nie są leczone zaburzają życie dorosłego człowieka. Nie jest on w stanie funkcjonować w społeczeństwie. Jego relacje z ludźmi są zaburzone. Pomoc psychologiczna jest konieczna. Może wiele zmienić. 

Jedną z metod jest Radykalne wybaczanie. Metoda Colin C. Tippinga, która prowadzi do wybaczenia sobie. Traumy często powstają w dzieciństwie. Dziecko nie rozumiejąc świata, wręcz czując się jego pępkiem, wyobraża sobie, że te złe rzeczy dzieją się z jego powodu.

To powoduje, że wyrabia sobie przekonania, że nie jest wystarczająco dobre, że nie jest nic warte.... 

Uświadomienie tych przekonań i wybaczenie sobie, że tak o sobie myślę prowadzi do uwolnienia emocjonalnego. 

Pracuję tą metodą. Jeżeli potrzebujesz pomocy zapraszam.

Bądź na bieżąco. Zapisz się na newsletter!

Poradnia Dobrej Energii

Mgr inż Jolanta Kudera
Tutaj leczę ciało i duszę za pomocą akupunktury i dietoterapii
Jolanta Kudera - ZnanyLekarz.pl
Bądź na bieżąco:
phone-squareenvelope-square linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram